بچه حزب اللهی

... پراکنده نویسی های یک بچه حزب اللهی

بچه حزب اللهی

... پراکنده نویسی های یک بچه حزب اللهی

آخرین مطالب
آخرین نظرات
به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی دانشگاه ادیان و مذاهب، پروفسور منیر فاشه در دومین کنفرانس بین‌المللی سالانه علوم انسانی با اشاره به فرهنگ و ادبیات غنی فارسی گفت: این فرهنگ غنی به نظر من هنوز در دانشگاه‌های ایران جلوه‌گر نشده و به جای آن همان نظام دانشگاهی غربی نمره‏محور بر آنان حاکم است.
عضو هیئت علمی دانشگاه‌ هاروارد ادامه داد: باید با تکیه بر عقل و منطق حاکم بر فرهنگ و دانش اسلامی خود این آموزه‌ها را جایگزین مفاهیم و نظام دانشگاهی و علوم انسانی غربی کرده و ویروس غرب‌زدگی را که اذهان دانشجویان و مردم شرق را بیمار کرده است، از بین ببریم.
همچنین در این همایش پروفسور سی کی راجو استاد فیزیک و مکانیک کوانتوم و ناقد نظریات انیشتین در سخنانی انگیزه خود را از حضور در این همایش مبارزه با سیطره غرب بر علوم انسانی و نظام دانشگاهی جهان عنوان کرد.
وی با طرح سؤالی گفت: اگر ما در علم ریاضیات سؤالی داشته باشیم چه‏کسی پاسخگوی آن است؟ کتب دانشمندان غربی که به دروغ، خود را مبتکر و مبدع و پدر علوم می‌دانند؟ اما آیا این کار ما یادگیری است یا تقلید کورکورانه؟
راجو ادامه داد: ما نباید موبه‎مو هرچه را دانشمندان غربی می‌گویند، بپذیریم بلکه باید آن را با عقل و منطق خود سنجیده و حتی تعریف جدیدی از مبانی علوم انسانی ارائه کنیم.
این کنفرانس دوروزه حول چهار محور «منشأ، مرجع و مالکیت علوم دانشگاهی»، «بازنگری مفهوم پژوهش در جست‌وجوی حکمت»، «دانش دین و دانش دینی» و «افسانه‌‌های سنجش‌، شاخص‌ها و رتبه‌ها» با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی روز نخست خود را پشت سر گذاشت.
  • محسن هادی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی